Darmowa bramka sms to wielkie oszczędności

darmowa bramka smsSieci komórkowe są bardzo prężnie rozwijającą się ostatnio rzeczą. Wszystko zostało zapoczątkowane w czasie, kiedy dopiero technologia komunikacji raczkowała.

Pierwsze urządzenia do telekomunikacji  powstały w osiemnastym wieku. Były to najczęściej telegrafy, które przesyłały krótkie impulsy, za pomocą których można było przekazywać określone komunikaty. Tak narodził się alfabet Morse'a, który skutecznie był wykorzystywany przez wiele lat…
Graham Bell wykorzystał bardzo bogate doświadczenia twórców i użytkowników telegrafów. Postanowił wykorzystać impulsy jako nośniki do fonii, dzięki czemu można było się bardzo łatwo i szybko komunikować głosowo. Technologia nie była wymagająca, gdyż istniała wtedy potrzebna do tego wszystkiego infrastruktura.

Telefony opierały się na wykorzystywaniu odpowiednich linii telegraficznych, które po kilku modyfikacjach mogły swobodnie służyć do przekazywania rozmów telefonicznych.
Po pewnym czasie zaczęły być powszechnie stosowane centrale, które pozwoliły ludziom na prowadzenie wielu rozmów telefonicznych w tym samym czasie, co znacznie zwiększało komfort wzajemnego komunikowania się na bardzo duże odległości.

Historycznym momentem było położenie pierwszego kabla telefonicznego pomiędzy kontynentami. Z czasem wszystko zaczęło się zmieniać.

Po wynalezieniu automatycznych central, zaczęto się zastanawiać co można zrobić dalej w komunikacji. Ludzie chcieli jeszcze większych udogodnień w wzajemnym kontaktowaniu się.

Pierwsze telefony komórkowe

pierwszy telefon komórkowyW latach 80 powstały prototypy rewolucyjnego telefonu, który pozwalał prowadzić rozmowy w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie. Chodzi tutaj o telefon komórkowy, który zjednał sobie miliony użytkowników z całego świata. Była to prawdziwa rewolucja. Użytkownikom naprawdę się to spodobało.

Telefony komórkowe rozpowszechniły się na cały świat. Dziennikarze ochoczo przejęli okazje zatelefonowania do swoich bliskich i przekonania się o tym że ta technologia faktycznie ma przed sobą olbrzymią przyszłość. Potem zaczęły powstawać globalne sieci komórkowe, które dzięki bardzo dużej liczbie przekaźników mogły obsługiwać coraz większą liczbę klientów, która cały czas zresztą rosła. Była to naprawdę olbrzymia rewolucja!

Wiadomości SMS

Telefonia komórkowa stała się podstawą współczesnej komunikacji. Na rynku pojawiły się liczne firmy, które zaczęły oferować przeróżne usługi związane najczęściej z telefonowaniem. Nowocześniejsza generacja telefonów komórkowych pozwoliła na przekazywanie sobie SMS-ów, czyli krótkich wiadomości tekstowych, które mogły zostać szybko sporządzone i wysłane. Były one dużo tańsze od połączenia telefonicznego – były swojego rodzaju telegramem, który otrzymywał adresat na swój  telefon komórkowy.

Darmowe Bramki SMS

bramka smsW tej chwili dużo się zmieniło, sieci klasyczne osiągnęły omnipotencję w dziedzinie dostępności do klienta i bardzo mocno ze sobą konkurują. Jest tot bardzo ciekawe zjawisko. Dzięki bardzo szerokiej dostępności internetu, telefony komórkowe zaczęły zdobywać coraz szersze możliwości. W tej chwili masa z nich współpracuje z internetowymi bramkami SMS – co pozwala na darmowe wysyłanie tego typu wiadomości. Jest to kolejne udogodnienie dla klientów.

Internet zaczyna bardzo mocno naciskać na monopol telefonii komórkowych. Sieci internetowe korzystają z bardzo tanich łącz, które są szybkie i efektywne. Część częstotliwości wykupują od dużych operatorów, aby zagwarantować sobie zasięg telefoniczny. Rozmowy przekazywane są przez internet co redukuje mocno koszty tych połączeń. W takiej sytuacji dość mocno zostaje zachwiana silna pozycja telefonii komórkowych, które korzystają już ze starzejącej się coraz szybciej infrastruktury. Zobaczymy niebawem bardzo szybkie zmiany związane z rozwojem branży telekomunikacyjnej.

Jest to bardzo dobra rzecz, gdyż dzięki temu koszty połączeń spadną, a swoboda komunikowania się wyraźnie wzrośnie. Jest to zjawisko jak najbardziej na plus dla wszystkich użytkowników, którzy bardzo chętnie korzystają z komórek. Ciężko jest oszacować jak będzie wyglądała komunikacja komórkowa za powiedzmy dziesięć lat. Rynek jest tak bardzo dynamiczny, że rozwiązania mogą wyraźnie przerosnąć nasze oczekiwania. Jest to oczywiście wszystko na plus!