Darmowa bramka sms = internet + telefon

Ostatnio jesteśmy ciągle bombardowani różnymi informacjami ze świata komunikacji. W tej chwili nadrzędną rolę komunikacyjną przejął internet, nie jest jednak on tak często wykorzystywany do kontaktowania się jak telefony komórkowe.
Telefonia komórkowa narodziła się już 30 lat temu, od pierwszych eksperymentów, aż do rozmowy między kontynentalnej.
Na ówczesne warunki telekomunikacyjne był oto olbrzymi skok, który na zawsze odmienił postrzeganie telekomunikacji wśród ludzi. Było to bardzo dobre.

Ludzie zaczęli niezwykle chętnie korzystać z możliwości komunikowania się w każdym miejscu, o każdej porze. W tej chwili ta rewolucja trwa. I choć niespecjalnie się zmienia technologia komórkowa, to jednak same urządzenia komunikacyjne jakim są aparaty komórkowe stają się coraz doskonalsze i dorównują wielu bardzo nowoczesnym komputerom. Wszystko tkwi w wykorzystaniu bardzo nowoczesnych podzespołów, które pozwoliły wszystkim na korzystanie z ulubionej muzyki, gier, czy dokumentów biurowych w każdej chwili. Ma to olbrzymie znaczeni dla biznesu, który potrzebuje bardzo szybkiej reakcji na zmiany zachodzące w świecie.

Komunikacja jest w tej chwili tak szybka, że akcje i reakcje są wykonywana w zasadzie błyskawicznym czasie.
Telefony komórkowe są niewątpliwymi autorami tego wielkiego komunikacyjnego opus magnum. To naprawdę niesamowite, gdyż spojrzymy na możliwości współczesnych telefonów komórkowych, oraz sieci telefonicznych, które oprócz zasięgu SIM, zaczęły być providerami niezwykle szybkiego, bezprzewodowego internetu.

Telefon i internet

smsPołączenie technologii komórkowej z internetem to w zasadzie nieunikniony fakt. Coraz częściej pojawiają się nowe sieci komórkowe, które specjalizują się w wąskim aspekcie usług i trafiają centralnie d określonej grupy konsumentów. Tak rodzą się sieci komórkowe, które służą na przykład do telefonowania w określone miejsce na świecie w bardzo niskich cenach. Jest to możliwe, dzięki korzystaniu z internetu i serwerów, które pełnią funkcję niejako central z olbrzymia-mocą obliczeniową i przesyłową.

Dzięki temu, połączenia mogą być nawiązywane cyfrowo za pomocą pakietów danych wysyłanych internetowo. Jest to bardzo dobre, gdyż mocno niweluje koszty. Duże firmy nie muszą się przejmować konkurencją ze strony branży internetowej, gdyż niejako z nią współpracują. Często duzi operatorzy sprzedają część swoich częstotliwości na potrzeby określonej telefonii internetowej.  W ten sposób niwelują koszty oraz nie tracą specjalnie rynku, ponieważ i tak zarabiają na połączeniach nawiązywanych przez konkurencje. Jest to dobry układ, o ile operatorzy internetowi nie będą chcieli zgarnąć domenę dużych sieci komórkowych.
W tym wypadku, sieci internetowe zaczną tworzyć własną oszczędną infrastrukturę, która pozwoli korzystającym na tanie połączenia i wysyłanie SMS-ów Warto jest się skupić na tych krótkich wiadomościach tekstowych, ponieważ stały się one w przeciągu ostatnich kilu lat bardzo popularnym narzędziem komunikacyjnym.
Weźmy choćby za przykład statystyki, które mówią o setkach miliardów SMS;ów wysyłanych codziennie na całym świecie. Technologia wysyłania SMS-ów jest jednak już dość stara.

Darmowe bramki sms

bramka smsBardzo rewolucyjną rzeczą było pojawienie się bramek internetowych, które umożliwiły na wysyłanie i otrzymywanie wiadomości drogą wirtualną. W ten sposób koszty wysyłania SMS-ów w zasadzie spadły do zera.
W dobie wszech dostępnego internetu, tego typu rozwiązania są bardzo podana, gdyż konkurencja stara się odgraniczać koszty, aby maksymalnie dostosować swoją ofertę do wysyłających tysiące SMS-ów miesięcznie. W ten sposób rodzą się różne koncepcje.

Wiele sieci zaczyna łączyć swoje serwisy SMS, z sieciowymi bramkami. W ten sposób wyraźnie spadają koszty obsługi tego typu wiadomości. Co ciekawe, sieci staraj się uczynić to bardzo łatwym i nie wymagającym posiadania specjalnego aparatu. Koszt wysłania SMS-a jest tak znikomy, że w zasadzie nie opłaca się go przerzucać na klientów, gdyż tworzy to niebezpieczną spiralę w ofercie, która może zniechęcać potencjalnych użytkowników usług SMS.

Tak więc, w tej chwili SMS-y wchodzą na zupełnie nowe tory. Jest to nadzieja dla tego typu komunikacji, gdyż coraz częściej jest ona zastępowana przez portale społecznościowe oraz e-maile, które nie ograniczają ilości znaków w wiadomości. Sprzężenie tych dwóch technologii pozwoli nam ocalić niektóre ikony telekomunikacji, jak choćby SMS-y czy MMS-y Sieci są w tym kierunku bardzo mocno nastawione.

Darmowa bramka sms i ludzie

darmowa bramka smsLudzie lubią korzystać z krótkich wiadomości tekstowych, gdyż w ten sposób mogą przekazywać sobie szybko oraz tanio często bardzo ważne informacje.

SMS-owanie nie angażuje bardzo czasowo, więc może być  powszechnie stosowane. Warto jest utrzymywać tą technologię przy życiu oraz stopniowo dokonywać jej adaptacji do współczesnych realiów. Są podejmowane kroki w tym kierunku- darmowa bramka SMS stała się niezwykle popularnym rozwiązaniem wśród użytkowników komórek i internetu. W ten sposób na pewno dużo ułatwimy ludziom wzajemne komunikowanie się.

Oczywiście, firmy telekomunikacyjne szukają jeszcze nowszych platform do komunikowania się, które będą tańsze, szybsze i bardziej wydajne co umożliwi zniesienie niemal całkowicie barier komunikacyjnych ze strony technologicznej.

Nie wiadomo jak to się potoczy na przestrzeni następnych lat.
Miejmy nadzieję, że nie przegapimy kolejnej rewolucji. Jesteśmy świadkami niesamowitego postępu w dziedzinie komunikacji, można nawet powiedzieć, że skok jest dużo wyższy niż w czasach, kiedy to Graham Bell wynalazł pierwszy aparat telefoniczny, opierając go na znanej wcześniej technologii telegrafu.
Daje to nam wszystkim naprawdę bardzo duże możliwości. Trzeba mieć na uwadze, że współczesny świat zmienia się bardzo dynamicznie. Nasze życie przyśpiesza, potrzebujemy coraz szybszej komunikacji, dzięki, które będziemy mogli łatwo nawiązywać ze sobą kontakt w różnych sprawach. Pierwsze telefony pozwoliły na ratowanie ludzi dzięki szybkiemu powiadamianiu służb, podobnie będzie i teraz.

Widać to choćby na przykładzie samochodów, które korzystając z interfejsów komórkowych mogą automatycznie w razie wypadku powiadamiać pomoc, która niemal błyskawicznie przybędzie na miejsce zdarzenia. Jeśli spojrzymy na całą historię ludzkości, to zobaczymy, że ludzie dążą stale do łatwiejszego komunikowania się.

Próby tworzenia języka esperanto, czy powstanie poczty. To wszystko jest dowodem, że człowiek chce się móc łatwo, szybko i tanio kontaktować ze wszystkimi o każdej porze dnia i nocy.

Jeden komentarz

  1. Hej, bardzo dobre informacje są wpisywane w tym serwisie 🙂 mam nadzieję, że będzie ich coraz lepszych. We need it coming on and on!

Możliwość komentowania została wyłączona.